2018 Reflections Winners Announced!

Congratulations 2017-2018 Idaho PTA State Reflections Winners!

State Reflections Award Ceremony will be held April 14th, 2018 at the Red Lion, Boise

Student + 2 guests will be admitted free of charge – additional tickets may be purchased for $5 ea.

RSVP to Erin at ebmccandless@gmail.com

 

PRIMARY PHOTOGRAPHY
Award of Excellence Nixon Dame Seven Oaks Elem
Award of Merit April Darrow Chubbuck
INTERMEDIATE PHOTOGRAPHY
Award of Excellence Hudson Merrill Galileo
Award of Merit Conlin Alzheimer Maple Grove Elem
Award of Merit Kyleigh Andriesen Camelot Elem
Award of Merit Luke Robbins McSorley
Award of Merit Reese Bowhay Arco Elem
MIDDLE SCHOOL PHOTOGRAPHY
Award of Excellence Cory Gamett Arco Elem
Award of Merit Hailee Kuglin Lewis & Clark MS
Award of Merit Kael Anderson Maple Grove Elem
Award of Merit Kora Albrecht McSorley
HIGH SCHOOL PHOTOGRAPHY
Award of Excellence Hailey K Russell Grangeville GEMS
PRIMARY LITERATURE
Award of Excellence Audree Baldus Nezperce Schools
Award of Merit Benjamin Buehler River Valley Elem
Award of Merit Georgie Andersen Chubbuck
INTERMEDIATE LITERATURE
Award of Excellence Emily Janes Liberty Elem
Award of Merit Sierra Sheppard Winton Elem
Award of Merit Nancy Johnson Pioneer Elem
Award of Merit Nori VanEtten Arco Elem
Award of Merit Owen Tiegs Nezperce Schools
Award of Merit Samantha Andersen Chubbuck
MIDDLE SCHOOL LITERATURE
Award of Excellence Claire Warnock Maple Grove Elem
Award of Merit Anne Jorgensen Nezperce Schools
 Award of Merit  Anja Morgan  Lewis & Clark MS
SPECIAL ARTIST – LITERATURE
Award of Excellence Terrick Richards Chubbuck
Award of Merit Kruz Appenay Chubbuck
 Award of Merit  Kota Appenay  Chubbuck
PRIMARY VISUAL ARTS
Award of Excellence Cassidy Kephart Ustick Elem
Award of Merit Bree Reardon Winton Elem
Award of Merit Britton Gamett Arco Elem
Award of Merit Davyn Anderson Maple Grove Elem
Award of Merit Leah Uptmore Nezperce Schools
Award of Merit Madden Ross Palmer Chubbuck
Award of Merit Xoey Anderson Chubbuck
INTERMEDIATE VISUAL ARTS
Award of Excellence Preston Bowen Winton Elem
Award of Merit Lillian Walker Whitman
Award of Merit Palin Hurst Galileo
Award of Merit Ryan Clay VanEtten Arco Elem
Award of Merit Sierra Anderson Maple Grove Elem
Tausi Young Chubbuck
MIDDLE SCHOOL VISUAL ARTS
Award of Excellence McKenzie Gamett Arco Elem
Award of Merit Lilly Smith McSorley
Award of Merit Lily Lakey Lewis & Clark MS
Award of Merit Megan Hansen Maple Grove Elem
HIGH SCHOOL VISUAL ARTS
Award of Excellence Hannah Duuck Nezperce Schools
SPECIAL ARTIST – VISUAL ARTS
Award of Excellence Liberty McClintok Nezperce Schools
Award of Merit Christian Banks Winton Elem
Award of Merit Evan Zettier Maple Grove Elem
Award of Merit River Red Elk Chubbuck
Award of Merit Truckee Reyes Chubbuck
PRIMARY MUSIC
Award of Excellence Leah Fisher Chubbuck
Award of Merit Siri Gamett Arco
Award of Merit Victoria Johnson Pioneer Elem
INTERMEDIATE MUSIC
Award of Excellence Brynn Anderson Arco Elem
Award of Merit Anja Morgan Whitman
Award of Merit Ethan Darrow Chubbuck
Award of Merit Kristin Anderson Maple Grove Elem
Award of Merit Megan Baird Seven Oaks Elem
MIDDLE SCHOOL MUSIC
Award of Excellence Allison Buchanan Chubbuck
Award of Merit Markos Herr McSorley
PRIMARY DANCE
Award of Excellence Whitney Cawthra Paramount
INTERMEDIATE DANCE
Award of Excellence Presley Harwood Paramount
SPECIAL ARTIST – DANCE
Award of Excellence Olivia Lovett Chubbuck
INTERMEDIATE FILM
Award of Excellence Colin Severance Andrus Elem
Award of Merit Cody Renzello Chubbuck
MIDDLE SCHOOL FILM
Award of Excellence Avery Davidson Lewis & Clark MS
Award of Merit Hailey Renzello Chubbuck